Letter to Jaromír John (1947)

Milý Jaromíre Johne,
spatřuji kvalifikovanou urážku v Tvém dohadu, že je Pavla Eisnera třeba upozorňovat na jakési Večery na slamníku. Před třemi dny došel ten výtisk, včera byl jedné redakci poslán dopis, aby pro příští dny počítala s referátem. Byla to sice jiná redakce než KP, ale to je jedno. Rozmyslím si ještě v zájmu Tvé knihy, komu to dám.
Díky za vzkazy oudům rodiny. Ty oudy bývají někdy divné: žena ležela dva měsíce s frakturou hlezenní kosti, ale už se belhá. Dcera se jmenuje Dagmar, ne Marta, ale i tak dává děkovat.
O Večerech napíšu „bystře“, jak autor předpokládá. Totiž nově, to se spolehni.
Stisk ruky. Též – z opravdové úcty – přání, abys někdy promluvil ze své poustky. Noblesse oblige: a přiznám se, že jsem myslil právě na Tebe, když jsem pro Kritičník psal tu glossu Zoon apolitikon.
28. listopadu 1947.
Opravdu Tvůj
Pavel Eisner
Subject: In the network
Author: Eisner, Pavel
Title: Letter to Jaromír John (1947)
Licence: Free license

Other exhibits from the chapter Pavel Eisner

This website uses cookies.

We use cookies to personalize content and ads, provide social media features and analyze our traffic. We also share information about the use of our site with our social media, advertising and analytics partners. They may use the data together with other information they collect about you while using their services.

Deny all
Show details
Allow all